Serwis wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.

BIP

 


Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej

W świetle wiedzy dotyczącej występowania wad postawy u dzieci, uzasadnione jest badanie tego zjawiska w kategoriach zmian zachodzących w przebiegu życia dziecka od urodzenia do wieku stabilizacji układu kostno stawowego. Zagadnienie wad postawy ciała stało się w ostatnich latach coraz częstszym problemem młodzieży szkolnej i przybiera „rozmiar” choroby cywilizacyjnej.W Polsce u dzieci w wieku szkolnym częstość występowania różnych nieprawidłowości postawy wynosi 17, 8%, w szkołach Europy Zachodniej 13,4%. Wg innych źródeł ponad 40% dzieci ma wady postawy1. 

Najważniejszym zakresem działalności poradni rehabilitacyjnej jest korekcja wad postawy u dzieci i młodzieży, którą poradnia prowadzi od 1965r. i rozpoczęła ją, jako pierwsza w Bydgoszczy. Przez wiele lat działalności pracujący zespół rehabilitantów uzyskał wielkie doświadczenie i może poszczycić się wypracowaniem własnego modelu rehabilitacji wad postawy u dzieci.

Usługi z zakresu fizykoterapii.