Serwis wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.

BIP

 


Jakie dokumenty należy dostarczyć na pierwsze badanie sportowo- lekarskie?

Każdy kandydat na sportowca musi odbyć badania wstępne. Zawodnicy zgłaszających się po raz pierwszy do naszej poradni muszą mieć ze sobą potwierdzenie przynależności do klubu lub organizacji sportowej.

Procedura badania odbywa się na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia (treść rozporządzenia w dziale legislacja). Należy zgłosić się do przychodni z ze skierowaniem uzyskanym od lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz zobowiązany jest do wystawienia skierowania na badania, ponieważ przychodnia jest przychodnią wielospecjalistyczną. Należy również wykonać podstawowe badania laboratoryjne(OB, morfologia, ogólne badanie moczu), na które również zobowiązany jest skierować lekarz pierwszego kontaktu.

 

Czy na pierwsze badanie należy dostarczyć jeszcze jakieś inne dokumenty?

Tak. Legitymację szkolną potwierdzającą Twoją tożsamość. Dodatkowo musisz posiadać potwierdzeni ubezpieczenia.

 

Jak uzyskać zdolność do uprawiania sportu oraz uzyskać zaświadczenie do licencji?

Te czynności przeprowadzi przychodnia. Zgłoś się do okienka recepcji i uzyskasz wskazówki o zakresie badań, które należy wykonać w zależności od dyscypliny sportu, którą zamierzasz uprawiać. Niektóre dyscypliny sportu wymagają rozszerzonego zakresu badania, ale o tym w przychodni.

 

Przygotowanie do badania

Będzie dobrze, gdy przyjdziesz w stroju sportowym. Nie zabieraj ze sobą zbyt cennych rzeczy. Na badania laboratoryjne krwi należy przyjść na czczo (minimum 8 godzin bez przyjmowania pokarmów) oraz przynieść ze sobą próbkę moczu w odpowiednim pojemniku pochodzącą z porannej porcji moczu (mocz oddajemy po podmyciu się ciepłą wodą ze środkowego strumienia)

 

Umawianie terminów badań

Jeśli po pierwszym badaniu uzyskasz zdolność zostajesz naszym pacjentem. Po zakończeniu badań zostanie wyznaczony termin następnego badania (za 6 miesięcy) odbędziesz badanie okresowe (Rozp. MZ treść rozporządzenia w dziale legislacja). Zostanie to wpisane do komputera pamiętaj, więc, o terminie kolejnych badań. Jeśli nie zgłosisz się w wyznaczonym terminie wypadniesz z kolejki z własnej winy. Na kolejne badania nie potrzebujesz już skierowania od lekarza POZ a na badania laboratoryjne dostaniesz skierowanie w naszej przychodni.

 

Jak wygląda procedura w przypadku zorganizowanych grup sportowych?

Dokładnie te same zasady obowiązują wobec grup a wiec skierowanie badania laboratoryjne i ubezpieczenia, ale trener może wcześniej pod numerem 52 3223746 ustalić termin dla grupy. Przychodnia wówczas będzie miała czas na przygotowanie Twojej dokumentacji przed dniem badań tym samym ułatwi to obsługę i unikniesz kolejki do rejestracji. 

 

Czy obowiązuje rejestracja na badania?

W naszej przychodni wprowadziliśmy zasadę, że zakończenie procedury pozwala na ustalenie z pacjentem terminu kolejnego badania za 6 miesięcy. Korzyści z tego są wymierne nie tylko dla pacjenta (ma ustalony termin kolejnej wizyty), ale i personelu przychodni, który przed planowanym terminem wizyty może przygotować dokumentację sportowca.

Indywidualni pacjenci są zwykle przyjmowani na badania na bieżąco. Rejestracja jest czynna od godz. 8.00 .W okresach zwiększonego naboru sportowców do sekcji sportowych i w przypadku dużej ilości pacjentów rejestracja na dany dzień trwa do 10.00 lub po zarejestrowaniu 50 pacjentów. Warto, więc wiedzieć ilu pacjentów zgłosiło się danego dnia, o czym będziemy starali się informować sportowców na naszej stronie na bieżąco.

Numer telefonu: +52-322-20-91 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Co z nieletnimi pacjentami?

Zawodnicy, którzy nie ukończyli 16-go roku życia zgłaszają się na pierwsze badanie z jednym z rodziców lub opiekunem prawnym.