Serwis wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.

BIP

 

Trener Wiesław Rakowski poza badaniami orzeczniczymi, które zawodnicy jego klubu systematycznie realizują w naszej poradni wprowadził ocenę podstawowych wskaźników fizjologicznych swoich kajakarzy.

W dniu 12 marca kajakarze odbyli testy fizjologiczne na specjalistycznym ergometrze kajakowym Dansprint z pełna analizą parametrów wentylacyjnych.  Badania przeprowadzono z zastosowaniem nowoczesnego ergospirometru Metamax 3 B Cortex, który pozwala na bezprzewodową mobilna analizę parametrów fizjologicznych. Urządzenie potrafi przeprowadzić analizę nie tylko podstawowych wskaźników oddechowych podczas dynamicznych testów na ergometrze, ale umożliwia wyznaczenie podstawowych zakresów intensywności do pracy treningowej. Umożliwia także na wyznaczenie zakresu tętna progowego określenie udziału substancji energetycznych (węglowodanów i tłuszczy) na poszczególnych etapach treningu sportowego.